Приклади технічного завдання написання текстів

Мені постійно доводиться робити технічні завдання написання текстів. Від малих до 1-5 текстів до великих на 100-200 шт. У середньому доводиться писати до 20 ТЗ копірайтеру на місяць.

Сучасні вимоги до статей

План статьи

Сучасні статті – це не просто набір букв та символів. Насамперед, це грамотність та змістовність. Тому вимоги для якісних статей мають бути на рівні з топовими сайтами у тематиці, для якої вам потрібні тексти. Нижчі вимоги копірайтер повинен приймати як належне, навіть якщо ви їх не описуєте в ТЗ. Їх використання є показником якості роботи.

Стандартні вимоги до ТЗ на написання текстів:

  1. Наявність змістовних підзаголовків другого та третього рівня. Структура інформації має ключове значення розуміння пошуковими алгоритмами.
  2. Повна відсутність помилок. Сюди відносяться пунктуаційні, орфографічні, граматичні, смислові (семантичні) та стилістичні помилки. Перевіряється сервісом Орфограмка.
  3. Відсутність переспаму. Значення академічної нудоти, що рекомендується, від 6 до 9. Рекомендоване значення нудоти кожного слова до 3%. Перевіряється на Адвего.
  4. Наявність списків. У грамотній статті завжди знайдеться місце для маркованого чи нумерованого списку, чи таблиці.
  5. Наявність тематичних зображень. Зазвичай лише для інформаційних сайтів.
  6. Якщо вам надсилають тексти у MS Word – грамотне форматування. При грамотному форматуванні текст буде готовий додати до адмін-панель.
  7. Число символів. Розраховується не навмання, а за середнім арифметичним (або максимальним) числом символів текстів конкурентів, які в топі за запитами, під які пишеться текст.

Вимоги непрості, але неписьменний копірайтер – це біда самого копірайтера. Якщо копірайтер не може писати без помилок, не спамити і нездатний вставити список – раджу пошукати іншого виконавця на тексти.

Приклади ТЗ на тексти для сайту:

Викладаю кілька прикладів технічних завдань написання текстів копірайтеру: