План статті:
- Що таке мета-тег Description
- Як правильно заповнювати мета-тег Description
- Приклади правильного заповнення Description
- Сервіси формування красивого Description та перевірки зовнішнього вигляду у пошукових системах Google
- Чи впливає Description на SEO
- Робота з мета-тегом Description
- Корисні посилання
Що таке мета-тег Description
План статьи [Скрыть]
- 1 Що таке мета-тег Description
- 2 Як правильно заповнювати мета-тег Description
- 3 Приклади заповнення meta-тегу Description
- 4 Сервіси формування красивого Description та перевірки зовнішнього вигляду у пошукових системах Google
- 5 Чи впливає Description на SEO
- 6 Робота з мета-тегом Description
- 7 Корисні посилання
Мета-тег Description використовується для створення короткого опису сторінки, пошуковими системами для створення анотації в пошуковій видачі за запитом. За відсутності тега пошукові системи видають в інструкції уривки тексту, що містять ключові слова. Виклик контенту з мета-тега description у сніпеті пошукової видачі відбувається за наявності пошукового запиту у змісті тега.
Як правильно заповнювати мета-тег Description
Правильне заповнення мета-тегу description – основа правильного обліку пошуковими системами та відображення інформації про сайт.
Короткий опис сторінки розміщується в атрибуті «content» тега <meta/>. Обов’язково має бути заповнений атрибут «name», у якому вказано назву «description». Тег <meta/> розміщується між тегами <head> </head>.
1&amp;amp;amp;lt;meta name=
"description"
content=
"Я метатег Дескрікшн на SeoKrem. Мене має бутиь 120-200 знаків. Телефонувати сюди +380976031080. Замовляй!"
/&amp;amp;amp;gt;
Оптимальна довжина мета-тегу description – 120-200 символів. Якщо використовувати менший або більший description, він буде врахований і доступний для аналізу пошукових систем, але в сніпеті буде показана тільки його частина.
Приклади заповнення meta-тегу Description
123&amp;amp;amp;lt;meta name=
"description"
content=
"Запрошуємо в&amp;amp;amp;nbsp;Інтернет-магазин&amp;amp;amp;nbsp;дитячої&amp;amp;amp;nbsp;одягу&amp;amp;amp;nbsp;(трикотаж) «Деми»!&amp;amp;amp;nbsp;Пропонуємо великий вибір якісної трикотажної&amp;amp;amp;nbsp;одягу&amp;amp;amp;nbsp;для дітей."
/&amp;amp;amp;gt;
&amp;amp;amp;lt;meta name=
"description"
content=
"Дитячий трикотаж&amp;amp;amp;nbsp;Деми&amp;amp;amp;nbsp;- ✓Якісно ✓Недорого ✓Завжди знижки та акції ✓Опт та роздріб. &amp;amp;#x260e; (098)-008-28-98."
/&amp;amp;amp;gt;
&amp;amp;amp;lt;meta name=
"description"
content=
"Придбати&amp;amp;amp;nbsp;кавоварку&amp;amp;amp;nbsp;для&amp;amp;amp;nbsp;кафе&amp;amp;amp;nbsp;з доставкою по Київ та Україні. Ви можете&amp;amp;amp;nbsp;придбати кавомашини&amp;amp;amp;nbsp;для&amp;amp;amp;nbsp;кафе&amp;amp;amp;nbsp;у нашому інтернет-магазині, замовивши&amp;amp;amp;nbsp;кур'єрську доставку на зручний для вас час."
/&amp;amp;amp;gt;
Сервіси формування красивого Description та перевірки зовнішнього вигляду у пошукових системах Google
Не секрет, що існують дуже гарні сніпети, які одразу привертають увагу потенційних клієнтів. Наприклад, трохи вище, у другому прикладі.
Сервіси для створення META Description.
Чи впливає Description на SEO
Це питання хвилює багатьох фахівців, які працюють у сфері SEO та SEM. Офіційні відповіді пошукових систем:
- Google – Ні.
Офіційна відповідь пошукових систем дає зрозуміти, що введений контент в описовий тег не впливає на ранжування цього контенту.
Слова з опису не беруть участь у пошуку. Ця теорія була перевірена практично Devaka. У опис було внесено унікальне слово, що не існує в природі. Після індексації сторінки пошук слова не дав результату.
З відповіді ясно, що дублі та порожні дескрипшини – шкідливі, але їхня відсутність (немає рядка з дескрипшином) – нормальне явище.
Офіційна відповідь Google (Мет Катс):
Чим корисний Description та чому він впливає на SEO?
Чим привабливішим і точнішим є опис сторінки в пошуковій системі, тим більше людей зроблять перехід на сайт. Отже, більше поведінкових факторів та CTR за певними словами. За хороших поведінкових це дасть зростання позицій.
SEO-тестерам відомі факти найгіршого ранжирування сторінок без заповненого description, ніж із ним. Це свідчить про наявність мета-тега description на ранжування сторінки. Ще один доказ – рекомендації Google в офіційному сервісі для вебмайстрів у розділі «Вигляд у пошуку -> Оптимізація HTML». За наявності неунікальних або порожніх description (рядок дескрипшина є, контент порожній) може з’явитись повідомлення вебмайстру, де рекомендуватиметься унілізувати або заповнити description.
SEO-рекомендації заповнення Description від SeoPult:
Розмір зображення не повинен перевищувати 150-200 символів. Саме такий обсяг тексту міститься в результаті видачі (під посиланням на сторінку). Якщо довжина тега буде більшою за це значення, то опис вийде незакінченим.
Правильний опис повинен містити ключові слова, за якими оптимізується дана сторінка. Найчастіші запити повинні розташовуватися на початку опису. Не слід вживати у тезі більше 3-4 ключових фраз. Те саме слово не повинно повторюватися більше 5-7 разів.
Тег повинен описувати зміст конкретної сторінки. Текст має бути зрозумілим та лаконічним, не рекомендується використовувати загальні фрази.
Описи в meta-тегах description повинні бути унікальними для всіх сторінок сайту, не рекомендується копіювати частину тексту на сторінці для заповнення тега.
Тег description повинен відрізнятись від тега title.
Description повинен бути привабливим для користувачів, давати уявлення про ту інформацію, яку вони знайдуть на сторінці, розповідати про переваги товару або послуги.
Робота з мета-тегом Description
Розділимо сайти на кілька складових:
- Інтернет магазини.
- Комерційні сайти послуг, товарів.
- Інформаційні сайти чи портали.
У першому випадку робота з description полягає в розділенні структури, складанні правильного шаблону, який буде викликати description в СНиП в більшості можливих варіантах пошукових запитів. Для прикладу візьмемо інтернет магазин чаю на opencart. У цьому випадку у нас є головна сторінка (1.1), категорії та підкатегорії (1.2), виробники (1.3) та товари (1.4).
1.1 – складаємо вручну
“Інтернет магазин чаю Чайничек. ✔Завжди недорого. У Чайничці – ❄ новорічний розпродаж чаю за суперцінами. ☎ +380976665554.”
1.2 – шаблон виду:
“Продаж $НазваКатегорії в Україні зі зручною доставкою Новою Поштою. Зараз на Назву категорії проходять новорічні знижки.”
1.3 – шаблон виду:
“Продаж чаю $ Назва Виробника в Україні зі зручною доставкою Новою Поштою. Зараз на чай * Назва категорії * діють новорічні знижки.”
1.4 – шаблон виду:
“Продаж чаю $НазваТовара в Україні зі зручною доставкою Новою Поштою. Купуй чай $НазваТовара за новорічною знижкою. Найнижча ціна в Україні.”
Як ви зрозуміли, $ – суть змінної, яку потрібно відловити і вшити шаблон цього виду. З цим завданням впорається як програміст, і середній SEO-оптимізатор.
Для сайтів типу 2 і 3 нічого не вдієш – description доведеться прописувати вручну.
Ціни на складання та розміщення description
Робота з description для інтернет магазину на opencart обійдеться в середньому до $20-30. Сюди увійде: аналіз СЯ визначення основних моментів шаблонування, складання шаблонів всім структурних одиниць сайту, інтеграція шаблонів в CMS.
При ручному складанні та розміщенні description на сторінках (будь-яка платформа) – від $10 за 30 сторінок.