Прискорення роботи сайту на WordPress

Для Google та інших пошукових систем швидкість завантаження сайту є важливим фактором ранжування. Розглянемо прискорення завантаження та роботи сайту на CMS WordPress. Результати роботи можна побачити наприкінці посту.

Сайт: SeoKrem.com.

Мета: Прискорити завантаження та роботу сайту на CMS WordPress плагінами (без виправлення коду).

Крок 1. Аналіз поточної ситуації із швидкістю завантаження.

Прискорення цього блогу я робив ще у лютому 2015 року, тому скріншота минулого стану не збереглася. Па пам’яті пам’ятаю, що сервіс PageSpeed Insights показував швидкість завантаження 50/55 для мобільних/ПК. Стан був плачевний і я задумався про прискорення.

Проаналізуйте свій сайт на WordPress за допомогою сервісу Google PageSpeed Insights і якщо результат завантаження сайту менше 85 – читайте далі.

Крок 2. Встановлюємо плагіни для прискорення.

WP Fastest Cache

Плагін для кешування сайту, стиснення файлів, мінімізації та поєднання css, js, дуже широкий функціонал. Плагін у потрібній комплектації безкоштовний.

Зайдіть в адмінці сайту на WP в “Плагіни” -> “Додати новий”. Впишіть назву плагіна, натисніть “Пошук”. Перший плагін із зображенням тваринного котячого типу – наш плагін. Встановлюємо.

EWWW Image Optimizer

Плагін для оптимізації зображень. Стискає існуючі та завантажувані картинки без втрати якості.

Зайдіть в адмінці сайту на WP в “Плагіни” -> “Додати новий”. Впишіть назву плагіна, натисніть “Пошук”. Перший плагін із зображенням молотка, який б’є по картинках – наш плагін. Встановлюємо.

Крок 3. Налаштування прискорення сайту WordPress

Налаштуємо кешування та мінімізацію css, js файлів. На панелі адміністратора новим пунктом меню у вас з’явиться WP Fastest Cache. Зайдіть на посилання, внизу ви побачите поле language, встановіть російську мову. Встановіть галочки у всіх пунктах, як на скріншоті нижче. В інші вкладки плагіна можете не заходити – там платні функції, які вам навряд чи захочеться віддавати гроші.

Настройка WP Fastest Cache

Після цього стиснемо картинки на сайті. На панелі адмінки WP наведіть медіафайли, виберіть “Оптимізувати”. У вибраному вікні скористайтесь двома функціями – оптимізацією картинок з бібліотеки та оптимізація інших картинок (шаблону, движка тощо). Цими діями ви стискаєте вже існуючі зображення на сайті, що завантажуються після встановлення плагіна картинки стискатимуться автоматично при завантаженні на сервер.

Оптимизация изображений в WordPress

Усього 2 цих кроку суттєво прискорить завантаження сторінок, що збільшить лояльність пошукових машин та покращить ставлення людей до вашого сайту на WordPress.

Крок 4. Результати прискорення веб-сайту.

Результати розкішні. З 50 одразу стало 81 (знову-таки по пам’яті). Почитавши рекомендації Гугла знайшов безліч проблем завантаження, пов’язаного з плагіном, який призначений для гарного виведення програмного коду на блозі. Після того, як я його зніс, це значення піднялося до 91! Ось, що показала аналітика – звіт із завантаження сторінок:

Ускорение ответа сервера на WordPress

По скріншоту чітко видно, що швидкість завантаження сторінок знизилася з 1 секунди від 0.1. Зазначу, що покращилися позиції в Google, зменшилася кількість відмов (деякі люди, особливо з мобільним інтернетом, не бажають довго чекати та залишають сайт, якщо після переходу на сайт він одразу не починає завантажуватися).

Додатково

Не використовуйте оригінали зображень, якщо потрібно вивести зображення в маленькому розмірі.

Це помітно знижує швидкість завантаження і ставлення Google до сайту. Простий приклад – у моєму блозі на головній ви побачите над стрічкою останніх постів текст та невелике фото. Якби я поставив в атрибут src тега img посилання на зображення оригінал роздільною здатністю ~1000×2000 і вивів картинку 100×100, серверу довелося б завантажувати зображення 1000×2000, браузер стиснув би її до потрібних розмірів, які я прописав в стилях. Тому я не полінувався відресайзувати її у Photoshop і тільки після цього використовувати в шаблоні. Завантажуйте зображення рівно в роздільній здатності, в якій хочете її відобразити.

Менше графіки – швидше сайт.

Графіка займає в сотні і тисячу разів місця більше, ніж кілька рядків у CSS та HTML. Намагайтеся робити елементи сайту за допомогою цих мов розмітки у всіх випадках, де це можливо.

Менше плагінів – менше запитів до бази даних.

Не ставте плагіни-пустишки, які потрібні для якихось сумнівних цілей, без яких можна обійтися. Поставивши лише десяток зайвих плагінів, ви помітно збільшите навантаження на базу даних, а відповідно і знизите швидкість роботи сайту.

Якщо у вас виникли проблеми з прискоренням сайту на WordPress або виникли питання на тему – пишіть у коментарі або на пошту через форму зліва – постараюся допомогти.